Jas ja imam silata - versuri Gjoko Taneski | Versuri.ro
Jas ja imam silata - versuri Gjoko Taneski | Versuri.ro
spacer
spacer
spacer

  Versuri >> G >> GJ >> Gjoko Taneski >> Jas ja imam silata
Urmăreşte artist

Versuri Gjoko Taneski - Jas ja imam silata

trimise de Alyna2008Alyna2008.

Се буди денот нов
А дождот пак ќе доjде каj нас
Студен камен ти до мене си
Не допира ги мои ве усни тоа не си ти
Даjде сонувам а сонот со тебе само сон

Jас jа имам силата да те преболам
Да те немам и да не те гледам
И ги ширам крилата да те прелетам
Преку сите преку сите неба

И еве одам jас топло ветер лице пак и осетам
Добро е да бидеш слободен и сам
Ослободен и сам

Це будет ден це будет нов ден, нов проблем
Тука си кре мене а пак сум од со мен
Бегам од се, бегам и од тебе
Мало да [...] сум си потребен
Ти сакаш сон, сакам jс сон
А сон со тебе е само сон
И имам сила зато сватам
Дека моjа не си била


 Caută    cu Google direct


 Traducere automatăAutentificare
Close 


  spacer
Versiunea mobilă | RSS | Arhivă stiri | Arhivă cereri | Parteneri media | Resurse | Condiții de utilizare | Politica de confidentialitate | Contact
 

#   a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   x   y   z