Anija plakë - versuri Aleksandër Gjoka | Versuri.ro
Anija plakë - versuri Aleksandër Gjoka | Versuri.ro
spacer
spacer
spacer
Spacer
  Versuri >> A >> AL >> Aleksandër Gjoka >> Anija plakë
Urmăreşte artist

Versuri Aleksandër Gjoka - Anija plakë


Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar një dit'
Anija plakë e lodhur detesh
Anija plakë e shpirtit tim

Me forcë e f*ën hijen time
E lanë në breg me sytë pa jetë
Me shpresën e kripur nga dallgët
Me shpresën e madhe det

Dhe nëse dikush do pyes :
"Ma keni parë hijen diku? "
Në port të lodhur të pakrehur
Hijen që iku nga unë.

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar një dit'
Anija plakë e lodhur detesh
Anija plakë e shpirtit tim

Me forcë e f*ën hijen time
E lanë në breg me sytë pa jet'
Me shpresën e kripur nga dallgët
Me shpresën e madhe det.

Dhe nëse dikush do pyes :
"Ma keni parë hijen diku? "
Në port të lodhur të pakrehur
Hijen që iku nga unë.

Më solle, më solle ti
Psherëtimën
Nga molët ku era ngrin
Shkaktoje, shkaktoje prapë
Që të mos mbytesh
Edhe unë të shuaj urinë.

Dhe nëse dikush do pyes :
"Ma keni parë hijen diku? "
Në port të lodhur të pakrehur
Hijen që iku nga unë.

Më solle, më solle ti
Psherëtimën
Nga molët ku era ngrin
Shkaktoje, shkaktoje prapë
Që të mos mbytesh
Edhe unë të shuaj urinë.

Ref : (2 herë)
Ej të lutem
Mos u zemëro
Ëndrrën time ma shpëto
Mos e ler të ketë uri
Ëndërr mos u mbyll
Nga dhimbja ti


Spacer
Spacer  Caută    cu Google direct


 Traducere automatăAutentificare
Close 


  spacer
Versiunea mobilă | RSS | Arhivă stiri | Arhivă cereri | Parteneri media | Resurse | Condiții de utilizare | Politica de confidentialitate | Contact
 
 

#   a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   x   y   z